Категорија : , Ознаки:

HMD™ LAVAGEHMD™ LAVAGE

Има залиха

HMD™ LAVAGE – 2 oz (58 ml) е хербална тинктура која е 100% природна – залихи за еден месец.

HMD™ LAVAGE ги содржи само најдобрите состојки за да се осигура дека вашето тело може да се детоксицира на најдобар можен начин.
Вистински природен токсичен метал детоксикација!

2.298,00 ден

Има залиха

Категорија : , Ознаки:

Сподели :

ОПИС

HMD™ LAVAGE е посебно формулиран со цел да ја поддржи програмата за детоксикација

HMD™. Тоа е уникатна, хербална формула која помага да се отворат каналите за елиминација во телото, а со тоа го олеснува исфрлањето на штетните токсини од телото.
Зборот „лаважа“ потекнува од францускиот јазик за „одводнување“.

Се зема како растителна глицерин тинктура која има многу пријатен вкус и текстура и им се допаѓа на сите.

  • Содржи седум органски билки:
  • Корен од глуварче (Taraxacum officinale)
  • Семе од млечен трн (Silybum marianum)
  • Корен од буре (Actium lappa) –
  • Блузи од црвена детелина (Trifolium pratense)
  • Корен од куркума (Curcuma longa)
  • Корен од hydrangea (Hydrangea arboresens) –
  • Ува урси лист (Actostaphylos uva ursi).

HMD™ LAVAGE ќе го оптимизира вашиот процес на детоксикација. HMD™ LAVAGE е дел од нашата Ultimate Detox Program – најдобриот начин за детоксикација.

Ве молиме запомнете: LAVAGE не ги елиминира металите само по себе.Ќе ги постигне посакуваните резултати само кога се зема заедно со HMD™.Ако сакате дополнително да ја подобрите вашата детоксикација и да го исчистите вашиот црн дроб, ние исто така ви препорачуваме да ја следите нашата ULTIMATE DETOX PROGRAM.

Критики

Сеуште нема оценки

Бидете први кои ќе разгледате “HMD™ LAVAGEHMD™ LAVAGE”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Слични продукти :