Шифра: 100357 Категорија : , Ознаки:

HEPATO PLUS – ХЕПАТО ПЛУС – 60 КАПСУЛИ

Има залиха

АКТИВЕН ХЕРБАЛЕН ДОДАТОК ЗА ПОДДРШКА ЗА ЧИСТЕЊЕ НА ЦРНИОТ ДРОБ

ПОГОДЕН ЗА ВЕГЕТАРИЈАНЦИ

HEPATO PLUS е додаток на храна, специјално дизајниран да обезбеди дополнителна поддршка на органите и системите за детоксикација на телото – особено за време на периоди на прекумерно уживање во храна, алкохол или пушење.

1.866,00 ден

Има залиха

Шифра: 100357 Категорија : , Ознаки:

Сподели :

ОПИС

Концентрираните активни билни состојки во оваа сеопфатна формула заснована на храна помагаат да се исчисти затнатиот црн дроб и жолчното кесе и да се поддржи поправката и заштитата на клетките.

Формулиран за стимулирање, испирање, чистење и заштита на овие два важни органи. Ако мислевте дека млечниот трн делува добро, оваа формула ќе го „слика“ внатрешниот метеж и токсините.

Идеално земено како дел од програмата за чистење и детоксикација на целото тело.

Секоја капсула обезбедува:

  • Екстракт од артишок (40:1), 2,5% цинарин (еквивалентно на 4800 mg свеж артишок во прав) – 192 mg
  • Екстракт од лист од магдонос (еквивалентно на 100 mg во прав) – 25 mg
  • Екстракт од цвекло (5:1) (еквивалентно на 80 mg во прав) – 8 mg
  • Екстракт од куркума во прав (Curcuma longa) (95% куркумин) – 5 mg
  • Екстракт од корен од лопатка (еквивалентно на 160 mg свеж корен од пире) – 40 mg
  • Екстракт од семе од анасон (Foeniculum Vulgare) (еквивалентно на 30 mg свежо семе од анасон) – 7,5 mg
  • Екстракт од корен од глуварче (3% Витексин) (еквивалентно на 10 mg во прав) – 2 mg
  • Екстракт од корен од сладок корен (Glycyrrhiza Glabra) (еквивалентно на 100 mg свеж ликер) – 20 mg
  • N-ацетил L-цистеин – 20 mg
  • Алфа липоична киселина – 10 mg
  • Екстракт од лук (Алицин 1%) од кои 0,5 mg
  • Алицин – 50 mg
  • Прашок од корен од ѓумбир – 5 mg
  • Екстракт од Cayenne (Capicum Frutescens), 100 или капсаицин (еквивалентно на 30 mg свеж кајен во прав) – 4,2 mg
  • Екстракт од цвекло (0,3% флавони од кои 0,6 mg флавони) – 20 mg

Состав: холин битартрат, екстракт од артишок (25:1), лушпа од вегетаријанска капсула (хидрокси-пропил-метилцелулоза), екстракт од лук (10:000), екстракт од корен од лопатка (4:1), екстракт од магдонос (4:1) (малтодекстрин , екстракт од магдонос), N-ацетил L-цистеин, екстракт од цвекло, екстракт од корен од сладок корен (4:1), средство против стврднување: магнезиум стеарат (растителен извор), алфа липоична киселина, екстракт од цвекло (10:1), семе од анасон екстракт (4:1), екстракт од куркума (10:1), прав од корен од ѓумбир, екстракт од кајен (7:1), екстракт од корен од глуварче (5:1), витамин Б7 Д-биотин

Упатство: Земете 1 капсула, 3 пати на ден со храна или по совет.Не содржи додадени: вештачки бои, ароми, конзерванси, млечни производи, глутен, лактоза, соја, шеќер, пченица или квасец.

ВНИМАНИЕ: Не го надминувајте препорачаниот дневен внес.
Да се ​​чува подалеку од деца.
Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна исхрана и здрав начин на живот.
Консултирајте се со вашиот лекар пред да земете додатоци или да ја промените исхраната.
Погледнете ја нашата статија за овој производ

*Овие изјави не се оценети од FDA или EFSA. Овој производ не е наменет за дијагностицирање, лекување, лекување или спречување на која било болест. Цените се предмет на промена без најава.

Слични продукти :