PARAFORM PLUS ONE- 90 капсули

Има залиха

Поддршка за чистење на гастроинтестиналниот тракт

PARAFORM PLUS ONE е формула за чистење и детоксикација на гастроинтестиналниот тракт со широк спектар, дизајнирана да поддржува избалансиран долен дигестивен тракт и да штити од внатрешни паразити, црви и други штетни микроорганизми.

1.737,00 ден

Има залиха

Сподели :

ОПИС

PARAFORM PLUS ONE содржи низа испробани и проверени билки и концентрирана храна за поддршка на здравјето на дигестивниот тракт, во форма на капсула која лесно се зема. Состојките се рачно избрани поради нивните антипаразитски, антибактериски, антимикробни, антигабични и антивирусни активности. Се користи од натуропати, хидротерапевти за колонии и билкари како дел од програмите за чистење.

Секоја капсула обезбедува:

  • Магнезиум капилат – 175 mg Обвивка од вегетаријанска капсула: хидроксипропил метилцелулоза (HPMC) – 120 mg Цимет во прав – 100 mg Каранфилче во прав – 100 mg Шитаке печурки во прав – 100 mg
  • Екстракт од лук во прав (10.000 mg/g) – 75 mg
  • Глукоманан (95%) – 50 mg
  • Семки од тиква P E 4:1 (40%) (еквивалентно на 200 mg семки од тиква во прав) – 50 mg
  • Корен од цикорија P.E 4:1 (еквивалентно на 120 mg корен од цикорија во прав) – 30 mg
  • Семе од грејпфрут P.E 5:1 (еквивалентно на 100 mg семки од грејпфрут во прав) – 20 mg
  • Екстракт од кајен 7:1 (еквивалентно на 100 mg кајен во прав) – 14,3 mg
  • Семе од тилчец P.E 4:1 (еквивалентно на 48 mg прашок од семе од тилчец) – 12 mg

Екстракт од маслиново лист 15:1, 6% олеурпеин (еквивалентно на 50 mg прашок од лист од маслинка) – 3,35 mg
Не содржи додадени: вештачки бои, ароми, конзерванси, млечни производи, глутен, лактоза, соја, шеќер, пченица или квасец.

Упатство: Земете 1 или 2 капсули, 1 до 3 пати на ден или по совет. Идеално се зема во 3 месечни циклуси со пауза помеѓу.

ВНИМАНИЕ: Не го надминувајте препорачаниот дневен внес. Да се ​​чува подалеку од деца.

Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна исхрана и здрав начин на живот.

Консултирајте се со вашиот лекар пред да земете додатоци или да ја промените исхраната.

ПОГОДЕН ЗА ВЕГЕТАРИЈАНЦИ И ВЕГАНИ!

*Овие изјави не се оценети од FDA или EFSA. Овој производ не е наменет за дијагностицирање, лекување, лекување или спречување на која било болест. Цените се предмет на промена без најава.

Критики

Сеуште нема оценки

Бидете први кои ќе разгледате “PARAFORM PLUS ONE- 90 капсули”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Слични продукти :