Шифра: 100353 Категорија Ознаки:

PARAFORM PLUS TWO

Има залиха

ПАРАФОРМА ПЛУС ДВЕ – 60 КАПСУЛИ КВАСЕЦ И ГАСТРОИНТЕСТИНАЛНА ПОДДРШКА

PARAFORM PLUS TWO е сè-во-едно баланс на квасец, дигестивно здравје, чистење и детоксикација додаток.

1.737,00 ден

Има залиха

Шифра: 100353 Категорија Ознаки:

Сподели :

ОПИС

PARAFORM PLUS TWO е сè-во-едно баланс на квасец, дигестивно здравје, чистење и детоксикација додаток. Содржи каприлна киселина, заедно со широк спектар на активни билки, пробиотици и други природни средства за чистење и заштитни средства, кои имаат антибактериско, антигабично, антимикробно и антиинфламаторно дејство.

Уникатната комбинација на состојки во овој додаток на храна помага да се поддржи правилната рамнотежа на цревната флора (бактерии и квасци), заедно со интегритетот на гастроинтестиналниот тракт и растот на пријателските бактерии.

 

Сепак, поради некои антимикробни билки што ги содржи, тој е добар антимикробен лек за различни видови на вирулентни микроорганизми во телото, како и паразити. Поточно, содржи лук, пупка од каранфилче, екстракт од семки од грејпфрут, лист од рузмарин и екстракт од оригано.Идеален за употреба во комбинација со диета со малку квасец и шеќер.

Секоја капсула обезбедува:

 • Цинк – 3,1 mg
 • Исто така, обезбедува:
 •  Каприлна киселина (од 250 mg бруто магнезиум каприлат) – 212,5 mg
 • Лук во прав (Alli sativa) – 25 mg·         Екстракт од алое вера (200:1) (еквивалентно на 3000 mg свежа алое вера) – 15 mg
 • Кверцетин – 15 mg
 • Bifidobacterium bifidus – 10 mg
 • Lactobacillus acidophilus – 10 mg
 • Пупка од каранфилче (Ayzigium aromatica) – 10 mg
 • Екстракт од семе од грејпфрут (5:1) (еквивалентно на 50 mg семе од грејпфрут) – 10 mg
 • Мајчина душица во прав – 10 mg
 • Цинк цитрат – 10 mg
 • Глукозамин хидрохлорид (извор од зеленчук) – 8 m
 •  Екстракт од лист од рузмарин (10:1) (еквивалентно на 80 mg лист од рузмарин) – 8 mg
 •  Екстракт од цвекло (5:1) (еквивалентно на 15 mg цвекло во прав) – 3 mg
 • Екстракт од цимет (5:1) (еквивалентно на 15 mg цвекло во прав) – 3 mg
 • Екстракт од оригано (4:1) (еквивалентно на 5 mg оригано во прав) – 1,3 mg

 

 

Состав: Прашок од магнезиум каприлат, обвивка од вегетаријанска капсула: хидроксипропил метилцелулоза (HPMC); Лук Pdr, Средство против стврднување: магнезиум стеарат (растителен извор), Алое Вера Ext (200:1), Кверцетин дихидрат Pdr, Bifidobacterium Bifidus Pdr, Lactobacillus Acidophilus Pdr, Crove Bud Pdr, семе од грејпфрут, Thyme (5): Pdr, цинк цитрат, глукозамин хидрохлорид (извор на зеленчук), Екст од лисја од рузмарин (10:1), Екст од цвекло (5:1), цимет (5:1), оригано (4:1).

УПАТСТВА: Земете 1 капсула, 1 до 3 пати на ден по можност со храна или како што е препорачано.

ВНИМАНИЕ:Не го надминувајте препорачаниот дневен внес.
Да се ​​чува подалеку од деца.
Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна исхрана и здрав начин на живот.
Консултирајте се со вашиот лекар пред да земете додатоци или да ја промените исхраната.

ПОГОДЕН ЗА ВЕГЕТАРИЈАНЦИ И ВЕГАНИ.

 *Овие изјави не се оценети од FDA или EFSA. Овој производ не е наменет за дијагностицирање, лекување, лекување или спречување на која било болест. Цените се предмет на промена без најава.

 

Слични продукти :