Шифра: 100353 Категорија Ознаки:

PARAFORM PLUS TWO

Има залиха

ПАРАФОРМА ПЛУС ДВЕ – 60 КАПСУЛИ КВАСЕЦ И ГАСТРОИНТЕСТИНАЛНА ПОДДРШКА

PARAFORM PLUS TWO е сè-во-едно баланс на квасец, дигестивно здравје, чистење и детоксикација додаток.

1.737,00 ден

Има залиха

Шифра: 100353 Категорија Ознаки:

Сподели :

ОПИС

PARAFORM PLUS TWO е сè-во-едно баланс на квасец, дигестивно здравје, чистење и детоксикација додаток. Содржи каприлна киселина, заедно со широк спектар на активни билки, пробиотици и други природни средства за чистење и заштитни средства, кои имаат антибактериско, антигабично, антимикробно и антиинфламаторно дејство.

Уникатната комбинација на состојки во овој додаток на храна помага да се поддржи правилната рамнотежа на цревната флора (бактерии и квасци), заедно со интегритетот на гастроинтестиналниот тракт и растот на пријателските бактерии.

 

Сепак, поради некои антимикробни билки што ги содржи, тој е добар антимикробен лек за различни видови на вирулентни микроорганизми во телото, како и паразити. Поточно, содржи лук, пупка од каранфилче, екстракт од семки од грејпфрут, лист од рузмарин и екстракт од оригано.Идеален за употреба во комбинација со диета со малку квасец и шеќер.

Секоја капсула обезбедува:

 • Цинк – 3,1 mg
 • Исто така, обезбедува:
 •  Каприлна киселина (од 250 mg бруто магнезиум каприлат) – 212,5 mg
 • Лук во прав (Alli sativa) – 25 mg·         Екстракт од алое вера (200:1) (еквивалентно на 3000 mg свежа алое вера) – 15 mg
 • Кверцетин – 15 mg
 • Bifidobacterium bifidus – 10 mg
 • Lactobacillus acidophilus – 10 mg
 • Пупка од каранфилче (Ayzigium aromatica) – 10 mg
 • Екстракт од семе од грејпфрут (5:1) (еквивалентно на 50 mg семе од грејпфрут) – 10 mg
 • Мајчина душица во прав – 10 mg
 • Цинк цитрат – 10 mg
 • Глукозамин хидрохлорид (извор од зеленчук) – 8 m
 •  Екстракт од лист од рузмарин (10:1) (еквивалентно на 80 mg лист од рузмарин) – 8 mg
 •  Екстракт од цвекло (5:1) (еквивалентно на 15 mg цвекло во прав) – 3 mg
 • Екстракт од цимет (5:1) (еквивалентно на 15 mg цвекло во прав) – 3 mg
 • Екстракт од оригано (4:1) (еквивалентно на 5 mg оригано во прав) – 1,3 mg

 

 

Состав: Прашок од магнезиум каприлат, обвивка од вегетаријанска капсула: хидроксипропил метилцелулоза (HPMC); Лук Pdr, Средство против стврднување: магнезиум стеарат (растителен извор), Алое Вера Ext (200:1), Кверцетин дихидрат Pdr, Bifidobacterium Bifidus Pdr, Lactobacillus Acidophilus Pdr, Crove Bud Pdr, семе од грејпфрут, Thyme (5): Pdr, цинк цитрат, глукозамин хидрохлорид (извор на зеленчук), Екст од лисја од рузмарин (10:1), Екст од цвекло (5:1), цимет (5:1), оригано (4:1).

УПАТСТВА: Земете 1 капсула, 1 до 3 пати на ден по можност со храна или како што е препорачано.

ВНИМАНИЕ:Не го надминувајте препорачаниот дневен внес.
Да се ​​чува подалеку од деца.
Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна исхрана и здрав начин на живот.
Консултирајте се со вашиот лекар пред да земете додатоци или да ја промените исхраната.

ПОГОДЕН ЗА ВЕГЕТАРИЈАНЦИ И ВЕГАНИ.

 *Овие изјави не се оценети од FDA или EFSA. Овој производ не е наменет за дијагностицирање, лекување, лекување или спречување на која било болест. Цените се предмет на промена без најава.

 

Критики

Сеуште нема оценки

Бидете први кои ќе разгледате “PARAFORM PLUS TWO”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Слични продукти :