CONSTFORM – 90 CAPS

Има залиха

Врз основа на формулата на д-р Џон Р. Кристофер, оваа испробана комбинација на активни состојки е позната како врвен хербален лаксатив.

CONSTFORM е средство за чистење на дебелото црево со брзо дејство, дизајнирано за хронично запек на кои им е потребен силен третман за блокирано црево.

Прочистувачите се комбинирани со карминативи за да се спречи стискање.

1.674,00 ден

Има залиха

Сподели :

ОПИС

Тоа е моќно средство за чистење на цревата, кое ќе ја „разбие“ преостанатата цревна конгестија и добро ќе ја започне секоја програма за чистење на цревата. Оваа популарна хербална комбинација интензивно се користи од хидротерапевти за дебелото црево во комбинација со третмани за хидротерапија на дебелото црево.

  • Секоја капсула за сопствена мешавина од 605 mg обезбедува:
  • Караница во прав
  • Кората од берберис
  • Глукоманан во прав
  • Влакна од шеќерна репка (45 mg)
  • Корен од караница
  • Кајен во прав
  • Лук во прав
  • Лист од алое вера
  • Корен од глуварче
  • Корен од ѓумбир
  • Лист од коприва

Состав: прашок од караница, капсула: хидроксипропил метилцелулоза (HPMC) (вегетаријанска), глукоманна во прав, екстракт од кора од берберис 10:1, екстракт од лук 100:1, екстракт од алое вера 200:1, екстракт од корен од глуварче G201, екстракт од корени 5:1, :1, Екстракт од лист од коприва 4:1, кајен во прав, влакна од шеќерна репка во прав Без додадени: вештачки бои, ароми, конзерванси, млечни производи, глутен, лактоза, соја, шеќер, пченица или квасец. Погоден за вегетаријанци и вегани

ДОЗИРАЊЕ: Земете 1 или 2 капсули кои треба да се земаат 1 до 3 пати на ден или како што е советувано од вашиот лекар во Холиомедика или друг натуропатски лекар.

ВНИМАНИЕ: Не го надминувајте препорачаниот дневен внес. Да се ​​чува подалеку од деца.

Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна исхрана и здрав начин на живот.
Консултирајте се со вашиот лекар пред да земете додатоци или да ја промените исхраната.

ПОГОДЕН ЗА ВЕГЕТАРИЈАНЦИ И ВЕГАНИ.

Прочитајте ја нашата интересна статија за глукоманан и хроничен запек
Овој додаток во исхраната може да се комбинира со DIGEST PLUS и CSTFORM.

*Овие изјави не се оценети од FDA или EFSA. Овој производ не е наменет за дијагностицирање, лекување, лекување или спречување на која било болест. Цените се предмет на промена без најава.

Критики

Сеуште нема оценки

Бидете први кои ќе разгледате “CONSTFORM – 90 CAPS”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Слични продукти :