Шифра: 100690 Категорија Ознаки:

LI FORM – 90 Капсули

Има залиха

ПОДДРЖУВА ЗДРАВО НИВО НА ХОЛЕСТЕРОЛ

Холестеролот се наоѓа во секоја клетка од вашето тело, околу мембраните на 30 трилиони клетки на вашето тело. Овде помага да се одржи интегритетот на овие мембрани и игра улога во олеснувањето на клеточното сигнализирање – што значи способноста на вашите клетки да комуницираат едни со други за да функционирате како човек, наместо како куп клетки.

Холестеролот е одговорен и за одржување на вкочанетоста, стабилноста и одржувањето на структурата на клетките.

1.777,00 ден

Има залиха

Шифра: 100690 Категорија Ознаки:

Сподели :

ОПИС

Холестеролот е еден од главните градежни блокови на сите клеточни мембрани – тој е тули и малтер на структурата на клетката – помага да се формира липидниот двослој на секоја клетка во нашето тело.

Холестеролот е од витално значење за производството на хормони и затоа целиот човечки репродуктивен систем е целосно зависен од холестеролот. Холестеролот е од витално значење за варењето – човечкото тело го користи холестеролот за синтеза на жолчни киселини. Без жолчни соли богати со холестерол, човечкото тело не може да ги апсорбира есенцијалните масни киселини или витамините растворливи во масти А, Д, Е и К.

Холестеролот е од витално значење за мозокот, централниот нервен систем и функциите на меморијата. Дури и преку мозокот е само 2% од тежината на телото, тој содржи приближно 25% од холестеролот во телото. Исто така, холестеролот е од витално значење за коските и за сите улоги кои ги извршува витаминот Д. Витаминот Д е најдобар познат по својата улога во метаболизмот на калциум и фосфор, а со тоа и во здравјето на коските.

LI FORM е додаток во исхраната кој содржи растителни состојки како што се екстракт од овошје од бергамот, фитостероли, екстракт од јапонски јазли, поликосанол, кора од поморски бор, квасец од црвен ориз кои помагаат во поддршката на нивоата на липиди во серумот во здрав опсег и го поддржуваат здравото ниво на холестерол.

Состав: обвивка од капсулата: хидроксипропил метилцелулоза (HPMC) (вегетаријанска), екстракт од црвен ориз квасец (0,4% Monacolin K), екстракт од овошје бергамот 5:1 (citrus medica var. sarcodactylis), фитостероли 95% (соја), екстракт од јапонски јазли6 5:1 (50% ресвератрол), мешани токотриеноли 50%, поликосанол во прав 60%, октакосанол (шеќерна трска), екстракт од кора од поморски бор 50:1 (95% проантоцијанидини)

Совети за алергија: за алергени, погледнете ги состојките со задебелени букви.

Упатство: Земете 1 капсула x 3 пати на ден со храна или вода или како што е препорачано.

ВНИМАНИЕ: Не го надминувајте препорачаниот дневен внес.
Да се ​​чува подалеку од деца.
Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна исхрана и здрав начин на живот.
Консултирајте се со вашиот лекар пред да земете додатоци или да ја промените исхраната.

*Овие изјави не се оценети од FDA или EFSA. Овој производ не е наменет за дијагностицирање, лекување, лекување или спречување на која било болест. Цените се предмет на промена без најава.

Слични продукти :