Категорија : , Ознаки:

CONSTIPATION PACK

Има залиха

Според Националниот институт за здравје, запекот е една од најчестите гастроинтестинални тегоби, која погодува секој трет човек.

 

CONSTIPATION PACK е популарна хербална комбинација од три различни производи што интензивно ја користат хидротерапевтите на дебелото црево во комбинација со хидротерапија на дебелото црево

4.000,00 ден

Има залиха

Категорија : , Ознаки:

Сподели :

ОПИС

Пакетот ги содржи следниве производи:
• CONSTFORM
• CSTFORM
• NANO MAGNESIUM

CONSTFORM – 90 CAPSULES
Врз основа на формулата на д-р Џон Р. Кристофер, оваа испробана комбинација на активни состојки е позната како врвен хербален лаксатив.

CONSTFORM е средство за чистење на дебелото црево со брзо дејство, дизајнирано за хронично запек на кои им е потребен силен третман за блокирано црево. Прочистувачите се комбинирани со карминативи за да се спречи стискање.

Тоа е моќно средство за чистење на цревата, кое ќе ја „разбие“ преостанатата цревна конгестија и добро ќе ја започне секоја програма за чистење на цревата.

Состав: прашок од караница, капсула: хидроксипропил метилцелулоза (HPMC) (вегетаријанска), прашок од кора од берберис, прашок од глукоманнан 90%, луцерка во прав, прав од кајен, лук во прав, екстракт од алое вера (200:1ot) ), Екстракт од корен од ѓумбир (20:1), Екстракт од лист од коприва (4:1).

Не содржи додадени: вештачки бои, ароми, конзерванси, млечни производи, глутен, лактоза, соја, шеќер, пченица или квасец.

ДОЗИРАЊЕ: 1 или 2 капсули да се земаат 1 до 3 пати на ден, или по совет
.

CSTFORM – 100 ml Herbal tincture
CSTFORM е додаток во исхраната содржи благи лаксативи кои ги ублажуваат дигестивните грчеви и колика, го промовираат движењето на дебелото црево, го зголемуваат протокот на жолчката и ги намалуваат гасовите и надуеноста.

Состојки:
Кората на каскара – Rhamnus purshiana
Лист од сена – Cassia angustifolia
Корен од ликер – Glycyrrhiza glabra
Корен од куркума – Curcuma longa
Дозирање: Земете 35 капки x 3 пати на ден во малку вода, подалеку од храна.

NANO-MAGNESIUM – 250 ml
Магнезиумот е неверојатен елемент, кој игра улога во многу различни функции на телото. Магнезиумот се наоѓа низ целото тело. Се верува дека е од суштинско значење за таложење на калциум во коските.

NANO MAGNESIUM е додаток на храна кој се апсорбира преку нашите селективно пропустливи цревни мембрани.
Мембраните што го обложуваат нашиот интестинален тракт го одржуваат својот специфичен електричен полнеж во форма на јонски рецептори.
Телото го одржува ова полнење на поставата на мембраните со цел да ја олесни апсорпцијата на хранливите материи од храната.
Различни рецептори одржуваат различни квалитети на полнење, овозможувајќи привлекување на мноштво различни хранливи материи кои минуваат низ цревниот тракт. Поради ова полнење, јонските минерали лесно се носат до клетките што го обложуваат цревниот тракт, при што тие можат да се користат во многуте физиолошки активности на телото.

* Оваа изјава не е оценета од FDA или EFSA. Овој производ не е наменет за дијагностицирање, лекување, лекување или спречување на која било болест. Цените се предмет на промена без најава.

Критики

Сеуште нема оценки

Бидете први кои ќе разгледате “CONSTIPATION PACK”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Слични продукти :