PARAFORM – 150 ml

Има залиха

ФОРМУЛА ЗА ЧИСТЕЊЕ НА ПАРАЗИТИ

Според Центарот за контрола и превенција на болести „Паразит е организам кој живее на или во организмот домаќин и ја добива својата храна од или на сметка на неговиот домаќин. Постојат три главни класи на паразити кои можат да предизвикаат болест кај луѓето: протозои, хелминти и ектопаразити“.

Се проценува дека најмалку 85% од светската популација има некакви паразити кои живеат во нив, паразит е организам кој живее и се храни од други организми (луѓе, животни), крадејќи хранливи материи и предизвикувајќи штета во процесот.

1.930,00 ден

Има залиха

Сподели :

ОПИС

  ПАРАФОРМ содржи 5 активни состојки кои помагаат при природен пат да се елиминираат паразитите. За ултимативно чистење од паразити, најдобро е да се комбинира со PARAFORM PLUS ONE.

ПАРАФОРМА – 150 ml СОСТОЈКИ:

    • Зелен црн орев (труп) – Juglans nigra
    • Цвет од каранфилче – Syzigium aromaticum
    • Грч (Кора) – Viburnum oputus
    • Лист од мајчина душица – Thymus vulgaris
    • Резене (семе) – Foeniculum Vulgare

Упатство: Земете 2 лажички во малку вода или сок дневно, подалеку од храната. Ова најдобро се зема рано наутро и пред спиење.

ВНИМАНИЕ: Не го надминувајте препорачаниот дневен внес.Да се ​​чува подалеку од деца.

Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна исхрана и здрав начин на живот.

Консултирајте се со вашиот лекар пред да земете додатоци или да ја промените исхраната.

Прочитајте ја целата статија за Чистење од паразити.

*Овие изјави не се оценети од FDA или EFSA. Овој производ не е наменет за дијагностицирање, лекување, лекување или спречување на која било болест. Цените се предмет на промена без најава.

Слични продукти :