COLFORM –ЧИСТАЧ НА ДЕБЕЛОТО ЦРЕВО

Има залиха

Брзо дејство, растително средство за чистење на дебелото црево и формула за поддршка на дебелото црево со 10 активни билни состојки, вклучително и глукоманан.
COLFORM е добро позната хербална комбинација за чистење на дебелото црево и потпора на дебелото црево, заснована на формула на магистерскиот билкар, д-р Џон Р. Кристофер.

1.674,00 ден

Има залиха

Сподели :

ОПИС

Популарен кај хидротерапевтите за дебелото црево, COLFORM содржи низа активни билни состојки кои помагаат за чистење на цревниот тракт, омекнување на столицата, стимулирање на црниот дроб и подобрување на перисталтиката. Ова, за возврат, помага да се произведуваат движења на дебелото црево и да се исфрлат слоевите на старата обложена слуз и фекална материја што можеби се акумулирале со текот на времето. Дејствува на нежно чистење, стимулирање и тонирање на ѕидот на дебелото црево, поддржувајќи го движењето кон непотпомогнато празнење на дебелото црево.

  • Секоја вегетаријанска капсула од сопствена мешавина од 810 mg обезбедува:
  • Караница во прав
  • Екстракт од кора од берберис (10:1)
  • Прашок од корен од burdock
  • Кајен во прав
  • Прашок од семе од анасон
  • Екстракт од корен од ѓумбир (20:1)
  • Екстракт од корен од ликер (4:1)
  • Екстракт од алое вера (200:1)
  • Екстракт од корен од глуварче (4:1)
  • Глукоманнан во прав

Состав: прашок од караница, екстракт од кора од берберис (10:1), капсула: хидроксипропил метилцелулоза (HPMC) (вегетаријанска), прав од корен од буре, прав од кајен, екстракт од корен од ѓумбир (20:1), глукоманнан во прав (90%), семе од анасон Прашок, екстракт од алое вера, (200:1), екстракт од корен од глуварче (4:1), средство против стврднување: магнезиум стеарат (извор од зеленчук), екстракт од корен од сладок корен (4:1).

Без додадени: вештачки бои, ароми, конзерванси, млечни производи, глутен, лактоза, соја, шеќер, пченица или квасец.

ДОЗИРАЊЕ: Земете 1 или 2 капсули кои треба да се земаат 1 до 3 пати на ден или како што е препорачано. 100 капсули по шишенце.

ВНИМАНИЕ:
Не го надминувајте препорачаниот дневен внес. Да се ​​чува подалеку од деца.

Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна исхрана и здрав начин на живот.

Консултирајте се со вашиот лекар пред да земете додатоци или да ја промените исхраната. Погоден за вегетаријанци и вегани.

*Овие изјави не се оценети од FDA или EFSA. Овој производ не е наменет за дијагностицирање, лекување, лекување или спречување на која било болест. Цените се предмет на промена без најава.

Слични продукти :