COLFORM –ЧИСТАЧ НА ДЕБЕЛОТО ЦРЕВО

Има залиха

Брзо дејство, растително средство за чистење на дебелото црево и формула за поддршка на дебелото црево со 10 активни билни состојки, вклучително и глукоманан.
COLFORM е добро позната хербална комбинација за чистење на дебелото црево и потпора на дебелото црево, заснована на формула на магистерскиот билкар, д-р Џон Р. Кристофер.

1.674,00 ден

Има залиха

Сподели :

ОПИС

Популарен кај хидротерапевтите за дебелото црево, COLFORM содржи низа активни билни состојки кои помагаат за чистење на цревниот тракт, омекнување на столицата, стимулирање на црниот дроб и подобрување на перисталтиката. Ова, за возврат, помага да се произведуваат движења на дебелото црево и да се исфрлат слоевите на старата обложена слуз и фекална материја што можеби се акумулирале со текот на времето. Дејствува на нежно чистење, стимулирање и тонирање на ѕидот на дебелото црево, поддржувајќи го движењето кон непотпомогнато празнење на дебелото црево.

  • Секоја вегетаријанска капсула од сопствена мешавина од 810 mg обезбедува:
  • Караница во прав
  • Екстракт од кора од берберис (10:1)
  • Прашок од корен од burdock
  • Кајен во прав
  • Прашок од семе од анасон
  • Екстракт од корен од ѓумбир (20:1)
  • Екстракт од корен од ликер (4:1)
  • Екстракт од алое вера (200:1)
  • Екстракт од корен од глуварче (4:1)
  • Глукоманнан во прав

Состав: прашок од караница, екстракт од кора од берберис (10:1), капсула: хидроксипропил метилцелулоза (HPMC) (вегетаријанска), прав од корен од буре, прав од кајен, екстракт од корен од ѓумбир (20:1), глукоманнан во прав (90%), семе од анасон Прашок, екстракт од алое вера, (200:1), екстракт од корен од глуварче (4:1), средство против стврднување: магнезиум стеарат (извор од зеленчук), екстракт од корен од сладок корен (4:1).

Без додадени: вештачки бои, ароми, конзерванси, млечни производи, глутен, лактоза, соја, шеќер, пченица или квасец.

ДОЗИРАЊЕ: Земете 1 или 2 капсули кои треба да се земаат 1 до 3 пати на ден или како што е препорачано. 100 капсули по шишенце.

ВНИМАНИЕ:
Не го надминувајте препорачаниот дневен внес. Да се ​​чува подалеку од деца.

Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна исхрана и здрав начин на живот.

Консултирајте се со вашиот лекар пред да земете додатоци или да ја промените исхраната. Погоден за вегетаријанци и вегани.

*Овие изјави не се оценети од FDA или EFSA. Овој производ не е наменет за дијагностицирање, лекување, лекување или спречување на која било болест. Цените се предмет на промена без најава.

Критики

Сеуште нема оценки

Бидете први кои ќе разгледате “COLFORM –ЧИСТАЧ НА ДЕБЕЛОТО ЦРЕВО”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Слични продукти :