WALNUT TINCTURE – 150 ml (ТИНКТУРА ОРЕВИ)

Има залиха

ТИНКТУРА ЗА ЗЕЛЕН ЦРН ОРЕВ Зелен црн орев Hull го добива своето име поради фактот што црните ореви се собираат од дрвото додека се уште се зелени.

Зелената тинктура од црн орев е формула со висока моќност која ја надминува моќта на многу други достапни тинктури од црн орев. Тоа е затоа што ние користиме високо моќни органски зелени лушпи од црн орев (висока содржина на југлон) одгледуван во планините Тродос на Кипар кои се хранети само со природни хранливи материи. Овие лушпи се додаваат во алкохолот од грозје (45%) или зиванија, кој е традиционален кипарски алкохолен пијалок кој доаѓа од лушпите од грозје, богат со биофлавоноиди, полифеноли и други природни антиоксиданси.

1.778,00 ден

Има залиха

Сподели :

ОПИС

Тинктурата е флаширана во стаклени килибарни шишиња за да се заштити од оксидација и деградација од светлина. Не постои гумена пипета што може да ја загади тинктурата, само запечатен врв. Бојата на правилно направената тинктура од орев треба да биде зелена, а не црна.

Тинктура од ореви – 150 ml е додаток на храна кој се користи за елиминирање на паразитите кои се наоѓаат во цревата, а може да се користи и како антигабичен лек.

Состојки:

    • Алкохол од грозје
    • Органски лушпи од зелен црн орев

Правци: Возрасните можат да земаат 2 лажички секое утро во чаша вода или сок.
Децата треба да земаат пропорционална количина врз основа на телесната тежина – здравствен работник ќе може да ве води со ова.

ВНИМАНИЕ: Не го надминувајте препорачаниот дневен внес.Да се ​​чува подалеку од деца.

Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна исхрана и здрав начин на живот.

Консултирајте се со вашиот лекар пред да земете додатоци или да ја промените исхраната.

ПОГОДЕН ЗА ВЕГЕТАРИЈАНЦИ И ВЕГАНИ.

Слични продукти :