Шифра: 100521 Категорија : , Ознаки:

DIGEST PLUS-ДИГЕСТ ПЛУС – 90 Капсули

Има залиха

УНИКАТНА МЕШАВИНА НА ЕНЗИМИ ЗА ДИГЕСТИЈА

Јадеме храна, но нашиот дигестивен систем не ја апсорбира храната, туку ги апсорбира хранливите материи.

Храната треба да се разложи од нешта како стек и брокула на нејзините хранливи парчиња: амино киселини (од протеини), масни киселини и холестерол (од масти) и едноставни шеќери (од јаглени хидрати), како и витамини, минерали и разновидност на други растителни и животински соединенија.

1.673,00 ден

Има залиха

Шифра: 100521 Категорија : , Ознаки:

Сподели :

ОПИС

Дигестивните ензими, првенствено произведени во панкреасот и тенкото црево, ја разградуваат нашата храна на хранливи материи за да може нашето тело да ги апсорбира. Ако немаме доволно дигестивни ензими, не можеме да ја разградиме нашата храна – што значи дека иако се храниме добро, не ја апсорбираме сета добра исхрана.

Дигестивните ензими се излачуваат во дигестивниот тракт за да ја разложат храната на помали честички. Ако панкреасот не лачи доволно ензими, тогаш тоа може да доведе до надуеност, дистензија на дебелото црево, гасови, болки во стомакот и несварена храна. Количината на ензими што ги лачиме се намалува со возраста, па овие симптоми се почести како што старееме.

DIGEST PLUS е додаток на храна кој често може да помогне во дигестивниот процес.

  • Секоја капсула обезбедува:
  • Липаза (10.000 LU/G) – 4,2 mg
  • Cellulase Trichoderma (3000 U/G амилаза габична) – 22,2 mg
  • Габична протеаза (50.000 HUT/G) – 66,7 mg
  • Амилаза Габични – 33,4 mg
  • Бромелаин (2.500 GDU/G) – 26,7 mg
  • Папаин (2.000 USP/mg) – 0,1 mg
  • Ензим на лактаза (65.000 FIP) – 20,5 mg

Состав: средство против стврднување: прашок малтодекстрин, обвивка од вегетаријанска капсула: хидроксипропил метилцелулоза (HPMC), габична протеаза 50.000 HUT/G, габична амилаза, бромелаин 2.500 ГДУ на грам (Малтодекстрин – пченкарно габичен фунгалза 300000), Ензим лактаза 65.000 FIP (млеко), средство против стврднување: магнезиум стеарат (растителен извор), липаза (10.000 LU/G), Папаин (2000 USP/mg) (Малтодекстрин, компир)

СОВЕТ ЗА АЛЕРГИЈА: за алергени, погледнете ги состојките со задебелени букви.

Упатство: Земете 1 или 2 капсули, 1 до 3 пати на ден или по совет.
Земете ги вашите дигестивни ензими со храна.
Повеќето На луѓето им е најлесно да ги земаат непосредно пред да седнат да јадат, но во секое време во рок од околу 30 минути од вашиот оброк ќе биде корисно.ВНИМАНИЕ: Не го надминувајте препорачаниот дневен внес.
Да се ​​чува подалеку од деца.
Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна исхрана и здрав начин на живот.
Консултирајте се со вашиот лекар пред да земете додатоци или да ја промените исхраната.

*Овие изјави не се оценети од FDA или EFSA. Овој производ не е наменет за дијагностицирање, лекување, лекување или спречување на која било болест. Цените се предмет на промена без најава.

Слични продукти :