Шифра: 100406 Категорија Ознаки:

NANO COPPER -250 ml

Има залиха

НАНО БАКАР -250 мл Бакарот е генерално важен ко-фактор за многу стотици ензими.

Бакарот функционира како ко-фактор и активатор на бројни ензими кои се вклучени во развојот и одржувањето на кардиоваскуларниот систем.

Бакарот е од суштинско значење за функцијата на намалена активност на лизил оксидаза што предизвикува конверзија на елементот на сврзното ткиво про-еластин во еластин.

1.533,00 ден

Има залиха

Шифра: 100406 Категорија Ознаки:

Сподели :

ОПИС

Бакарот е минерал кој е неопходен за животот и здравјето. Јонските минерали лесно се транспортираат низ високо селективните клеточни мембрани на човечкиот дигестивен тракт. Бидејќи јонските минерали се наполнети, телото мора да користи помалку енергија за да ги апсорбира јонските минерали. Телото апсорбира јонски минерали со голема ефикасност и овозможува лесен проток на јонски минерали од област со поголема концентрација (црева) до област со помала концентрација (клетки). Кога телото апсорбира јонизирани или електрично наелектризирани минерали, се апсорбира преку нашите селективно пропустливи цревни мембрани.

Нашиот NANO COPPER– 50 ppm -250 ml содржи нано бакарни честички што е најдобрата форма на апсорпција преку нашите селективно пропустливи цревни мембрани. Мембраните што го обложуваат нашиот интестинален тракт го одржуваат својот специфичен електричен полнеж во форма на јонски рецептори. Телото го одржува ова полнење на поставата на мембраните со цел да ја олесни апсорпцијата на хранливите материи од храната. Различни рецептори одржуваат различни квалитети на полнење, овозможувајќи привлекување на мноштво различни хранливи материи кои минуваат низ цревниот тракт. Поради ова полнење, јонските минерали лесно се носат до клетките што го обложуваат цревниот тракт, при што тие можат да се користат во многуте физиолошки активности на телото.

Функциите на бакар вклучуваат: Производството на хемоглобин и црвени крвни зрнца, како и за правилно искористување на железото и кислородот во крвта Игра витална партија во одржувањето на здрав метаболизам бидејќи е генерално важен кофактор за многу стотици ензими Го обезбедува телото со енергија Правилна функција на мозокот Може да помогне при симптоми на артритис Одржува здрав нервен систем Потребни за правилен раст и развој Спречете анемија или ниско ниво на железо

Состав: чиста дестилирана вода и нано бакарни јони со висока чистота.

Дозирање: Земете 1 лажичка, два пати на ден во малку вода или сок или по совет.

ВНИМАНИЕ:

Не го надминувајте препорачаниот дневен внес.

Да се ​​чува подалеку од деца.

Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна исхрана и здрав начин на живот.

Консултирајте се со вашиот лекар пред да земете додатоци или да ја промените исхраната.

ПОГОДЕН ЗА ВЕГЕТАРИЈАНЦИ И ВЕГАНИ.

*Овие изјави не се оценети од ФДА. Овој производ не е наменет за дијагностицирање, лекување, лекување или спречување на која било болест. Цените се предмет на промена без најава.

Критики

Сеуште нема оценки

Бидете први кои ќе разгледате “NANO COPPER -250 ml”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Слични продукти :