Шифра: 100404 Категорија Ознаки:

THERMO PLUS- (ТЕРМО ПЛУС – 90 КАПСУЛИ )

Има залиха

ТЕРМО ПЛУС – 90 КАПСУЛИ

Билни согорувачи на масти, енергетска поддршка и додаток за слабеење

THERMO PLUS е термоген метаболизатор на масти и хербален додаток за управување со тежината, кој ги поддржува природните процеси на согорување на мастите во телото, заедно со чувството на ситост, нивоата на енергија, функцијата на тироидната жлезда, метаболизмот на јаглени хидрати, липиди и масни киселини, стабилно ниво на шеќер во крвта и други витални. аспекти на ефикасно губење на тежината.

1.867,00 ден

Има залиха

Шифра: 100404 Категорија Ознаки:

Сподели :

ОПИС

Овој додаток на храна е формулиран со специјалистичка комбинација на синергистички билки и хранливи материи.

Секоја капсула комбинира 11 билни состојки (глукоманна, кора од горчлив портокал, кетони од малина, безводен кофеин, зелен чај, Л-тирозин, африканско манго, пиперка, гуарана, сибирски женшен и пиперин), со витамин Б6, холин, цинк, хром пиколинат и јод.

Формулиран е во согласност со најновите истражувања за губење на тежината и побарувачката на потрошувачите и содржи докажани состојки, против кои може да се направат следните научно потврдени (и одобрени од ЕФСА) тврдења:

Глукоманан придонесува за губење на тежината во контекст на енергетски ограничена диета. Овој корисен ефект се добива со дневен внес од 3 g глукоманан во три дози од по 1 g, заедно со 1-2 чаши вода, пред јадење. Кликнете овде за научно мислење на ЕФСА.
Холин придонесува за нормален липиден метаболизам. Кликнете овде за научно мислење на ЕФСА.
Цинкот придонесува за нормална синтеза на ДНК, нормален киселинско-базен метаболизам, нормален метаболизам на јаглени хидрати, нормална когнитивна функција, нормална плодност и репродукција, нормален метаболизам на макронутриенти, нормален метаболизам на масни киселини, нормален метаболизам на витамин А, нормална синтеза на протеини, одржување на нормална коски, одржување на нормална коса, нокти и кожа, одржување на нормално ниво на тестостерон во крвта, одржување на нормален вид, нормална функција на имунолошкиот систем, заштита на клетките од оксидативен стрес и има улога во процес на клеточна делба. Кликнете овде и овде за научни мислења на ЕФСА.
Јодот придонесува за нормален метаболизам што дава енергија, нормално производство на тироидни хормони и нормална функција на тироидната жлезда. Кликнете овде и овде за научни мислења на ЕФСА.

Хромот придонесува за нормален метаболизам на макронутриенти и за одржување на нормално ниво на гликоза во крвта. Кликнете овде, овде и овде за научни мислења на ЕФСА.
Витаминот Б6 придонесува за регулирање на хормоналната активност, нормална синтеза на цистеин, нормален метаболизам што дава енергија, нормален метаболизам на хомоцистеин, нормален метаболизам на протеини и гликоген и намалување на замор и замор.
Кликнете овде и овде за научни мислења на ЕФСА.
Идеален за употреба за време на која било програма за вежбање или за управување со тежината,

THERMO PLUS е погоден за мажи и жени и се препорачува да се користи заедно со разумен режим на вежбање и урамнотежена исхрана контролирана со калории.

  • Секоја порција (2 капсули) обезбедува:
  • Витамин Б6 – 10 mg
  • Холин – 8 mg
  • Цинк – 4 mg
  • Хром пиколинат – 50 mcg јод – 30 mcg
   Исто така, обезбедува:
  •  Глукоманан во прав – 1000 mg
  • Прашок од горчлива кора од портокал – 100 mg
  • Кетони од малина – 60 mg
  • Безводен кофеин – 50 mg
  • Екстракт од зелен чај ((40% катехини), што е еквивалентно на 500 mg свежа билка, обезбедувајќи 20 mg катехини) – 50 mg
  • Л-тирозин – 40 mg
  • Цинк – 4 mg
  • Екстракт од африканско манго (еквивалентно на 200 mg африканско манго во прав) – 20 mg
  • Екстракт од пиперка (еквивалентно на 80 mg свежа билка) – 10 mg
  • Екстракт од гуарана ((22% кофеин), што е еквивалентно на 40 mg во прав) – 10 mg
  • Екстракт од сибирски женшен (еквивалентно на 350 mg свежа билка) – 10 mg
  • Пиперин (екстракт од црн пипер) – 3 mg

Состав: Глукоманнан (Коњак) во прав, обвивка од вегетаријанска капсула: хидроксипропил метилцелулоза (HPMC), горчлив портокал во прав, кетони од малина (од малина во прав), кофеин безводен Pdr., Лист од зелен чај екст.10:1 (L) -Тирозин Pdr., Средство против стврднување: магнезиум стеарат (растителен извор), екстракт од африканско манго 10:1, холин битартрат Pdr., витамин Б6 пиридоксин Hcl Pdr., Capsicum Ext.8:1, екстракт од гуарана 4:1, сибирски Екстракт од женшен 35:1, цинк оксид Pdr., пиперин (95% екстракт), екстракт од алги 4:1 (1% јод), хром пиколинат Pdr.

УПАТСТВО: Земете 2 капсули, 3 пати на ден со вода. **Поволно дејство се добива со дневен внес од 3 g глукоманнан во три дози од по 1g, заедно со 1-2 чаши вода, пред јадење.

НЕ СЕ ДОДАДЕНИ: вештачки бои, ароми, млечни производи, глутен, лактоза, соја, шеќер, пченица или квасец.

ВНИМАНИЕ: Не го надминувајте препорачаниот дневен внес.

Да се ​​чува подалеку од деца.

Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна исхрана и здрав начин на живот.

Консултирајте се со вашиот лекар пред да земете додатоци или да ја промените исхраната.

ПОГОДЕН ЗА ВЕГЕТАРИЈАНЦИ И ВЕГАНИ.

*Овие изјави не се оценети од ФДА. Овој производ не е наменет за дијагностицирање, лекување, лекување или спречување на која било болест. Цените се предмет на промена без најава.

Слични продукти :