Шифра: 100200 Категорија Ознаки:

NANO ZINC -250 ml

Има залиха

НАНО ЦИНК – 250 мл Цинкот е еден вид метал и суштински елемент во трагови.

Присутен е во целото телесно ткиво и потребен за здрава клеточна делба. Делува како антиоксиданс во телото и го забавува процесот на стареење.

Цинкот е важен за производство, складирање и ослободување на инсулин. Тој е активен во згрутчувањето на крвта, функцијата на тироидната жлезда и влијае на однесувањето и учењето.

Неопходен е за видот, сетилото за вкус и мирис, заздравувањето на раните, производството на сперма и здравата простата.

1.532,00 ден

Има залиха

Шифра: 100200 Категорија Ознаки:

Сподели :

ОПИС

Недостатокот на цинк може да биде губење на вкусот и мирисот, стерилитет, лошо зараснување на раните, осип на кожата, губење на дувло, срцеви заболувања, мускулна слабост, артритис, неплодност, хипохлорхидрија, дијабетес и имунолошка дисфункција.

НАНО ЦИНК – 250 ml содржи нано цинк честички што е најдобрата форма на апсорпција преку нашите селективно пропустливи цревни мембрани. Мембраните што го обложуваат нашиот интестинален тракт одржуваат свој специфичен електричен полнеж во форма на јонски рецептори. Телото го одржува ова полнење на поставата на мембраните со цел да ја олесни апсорпцијата на хранливите материи од храната. Различни рецептори одржуваат различни квалитети на полнење, овозможувајќи привлекување на мноштво различни хранливи материи кои минуваат низ цревниот тракт.

Поради ова полнење, НАНО ЦИНК лесно се носи во клетките на цревниот тракт, при што тие можат да се користат во многуте физиолошки активности на телото. Истражувањата покажуваат дека недостатокот на цинк е еден од најчестите недостатоци на микронутриенти во светот.
Заедно со ниските нивоа на железо, јод, фолати и витамин А, дефицитот на цинк е чест придонесувач за слаб раст, интелектуални нарушувања, перинатални компликации и зголемен ризик од морбидитет и морталитет, според објавеното во Annals of Nutrition & Metabolism.

Состав: чиста дестилирана вода и нано цинкови јони со висока чистота.

Дозирање: Земете 1 лажичка, два пати на ден во малку вода или сок.

ВНИМАНИЕ:

Не го надминувајте препорачаниот дневен внес.

Да се ​​чува подалеку од деца.

Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна исхрана и здрав начин на живот.

Консултирајте се со вашиот лекар пред да земете додатоци или да ја промените исхраната.

ПОГОДЕН ЗА ВЕГЕТАРИЈАНЦИ И ВЕГАНИ.

*Овие изјави не се оценети од ФДА. Овој производ не е наменет за дијагностицирање, лекување, лекување или спречување на која било болест. Цените се предмет на промена без најава.

Критики

Сеуште нема оценки

Бидете први кои ќе разгледате “NANO ZINC -250 ml”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Слични продукти :