Шифра: 100410 Категорија Ознаки:

CSTFORM

Има залиха

Според Националниот институт за здравје, запекот е една од најчестите гастроинтестинални тегоби, која погодува секој трет човек.

Најчести симптоми за запек се болки во стомакот, грчеви во стомакот, чувство на надуеност и гадење и губење на апетитот.

1.441,00 ден

Има залиха

Шифра: 100410 Категорија Ознаки:

Сподели :

ОПИС

Запекот е многу чест дигестивен проблем кој може да ви го направи животот непријатен. Најчестите причини за запек се недоволно јадење влакна како овошје, зеленчук и житарки, недоволно пиење течности, не вежбање или помалку активна, промена на исхраната или дневна рутина, стрес, анксиозност и депресија, лековите исто така може да предизвикаат запек.

CSTFORM е хербална тинктура која содржи благи лаксативи кои ги ублажуваат дигестивните грчеви и колика, го поттикнува движењето на дебелото црево, го зголемува протокот на жолчката и ги намалува гасовите и надуеноста.

 

Повеќето лаксативни билки содржат антрахинони, или супстанции кои имаат стимулирачки ефект врз цревата. Овие лаксативи делуваат така што вовлекуваат течност до дебелото црево и ја зголемуваат перисталтиката.

 

Перисталтиката е контракција на цревата што помага да се движи материјалот низ дебелото црево до ректумот.

КОРИСНИ ЗА:

  • Хроничен запек
  • Функција на долниот дел на цревата
  • Злоупотреба на лаксативи
  • Внатрешно чистење
  • Регуларност на дебелото црево
  • Синдром на иритирани црева

Состојки:

Кората на каскара – Rhamnus purshiana

Лист од сена – Cassia angustifolia

Корен од ликер – Glycyrrhiza glabra

Корен од куркума – Curcuma longa

Упатство: Земете 35 капки x 3 пати на ден во малку вода, подалеку од храна или како што е препорачано.

 

ВНИМАНИЕ:

 

Не го надминувајте препорачаниот дневен внес.

 

Да се ​​чува подалеку од деца.

 

Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна исхрана и здрав начин на живот.

 

Консултирајте се со вашиот лекар пред да земете додатоци или да ја промените исхраната.

 

ПОГОДЕН ЗА ВЕГЕТАРИЈАНЦИ И ВЕГАНИ.

 

CSTFORM е чиста мешавина од билки и не содржи полнила, врзива и хемиски ексципиенси.

 

*Овие изјави не се оценети од FDA или EFSA. Овој производ не е наменет за дијагностицирање, лекување, лекување или спречување на која било болест. Цените се предмет на промена без најава.

 

 

Слични продукти :