Шифра: 100410 Категорија Ознаки:

CSTFORM

Има залиха

Според Националниот институт за здравје, запекот е една од најчестите гастроинтестинални тегоби, која погодува секој трет човек.

Најчести симптоми за запек се болки во стомакот, грчеви во стомакот, чувство на надуеност и гадење и губење на апетитот.

1.441,00 ден

Има залиха

Шифра: 100410 Категорија Ознаки:

Сподели :

ОПИС

Запекот е многу чест дигестивен проблем кој може да ви го направи животот непријатен. Најчестите причини за запек се недоволно јадење влакна како овошје, зеленчук и житарки, недоволно пиење течности, не вежбање или помалку активна, промена на исхраната или дневна рутина, стрес, анксиозност и депресија, лековите исто така може да предизвикаат запек.

CSTFORM е хербална тинктура која содржи благи лаксативи кои ги ублажуваат дигестивните грчеви и колика, го поттикнува движењето на дебелото црево, го зголемува протокот на жолчката и ги намалува гасовите и надуеноста.

 

Повеќето лаксативни билки содржат антрахинони, или супстанции кои имаат стимулирачки ефект врз цревата. Овие лаксативи делуваат така што вовлекуваат течност до дебелото црево и ја зголемуваат перисталтиката.

 

Перисталтиката е контракција на цревата што помага да се движи материјалот низ дебелото црево до ректумот.

КОРИСНИ ЗА:

  • Хроничен запек
  • Функција на долниот дел на цревата
  • Злоупотреба на лаксативи
  • Внатрешно чистење
  • Регуларност на дебелото црево
  • Синдром на иритирани црева

Состојки:

Кората на каскара – Rhamnus purshiana

Лист од сена – Cassia angustifolia

Корен од ликер – Glycyrrhiza glabra

Корен од куркума – Curcuma longa

Упатство: Земете 35 капки x 3 пати на ден во малку вода, подалеку од храна или како што е препорачано.

 

ВНИМАНИЕ:

 

Не го надминувајте препорачаниот дневен внес.

 

Да се ​​чува подалеку од деца.

 

Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна исхрана и здрав начин на живот.

 

Консултирајте се со вашиот лекар пред да земете додатоци или да ја промените исхраната.

 

ПОГОДЕН ЗА ВЕГЕТАРИЈАНЦИ И ВЕГАНИ.

 

CSTFORM е чиста мешавина од билки и не содржи полнила, врзива и хемиски ексципиенси.

 

*Овие изјави не се оценети од FDA или EFSA. Овој производ не е наменет за дијагностицирање, лекување, лекување или спречување на која било болест. Цените се предмет на промена без најава.

 

 

Критики

Сеуште нема оценки

Бидете први кои ќе разгледате “CSTFORM”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Слични продукти :