Шифра: 100471 Категорија : , Ознаки:

HMD MULTIS – 90 КАПСУЛИ

Има залиха

HMD MULTIS е мултивитаминска и минерална формулација за луѓе кои се секогаш во движење на кои им треба дополнително засилување и поддршка за подобро здравје.
Ако сакате да се осигурате дека добивате соодветно гориво за поддршка на активен, здрав начин на живот, треба да размислите за додавање мултивитамини во вашата исхрана.
Мултивитамините се поврзани со голем број здравствени придобивки.

2.022,00 ден

Има залиха

Шифра: 100471 Категорија : , Ознаки:

Сподели :

ОПИС

HMD MULTIS е додаток на храна кој содржи комплекс Б-витамини кои го поддржуваат расположението и производството на енергија, како и други антиоксиданси, вклучувајќи витамин Ц, ликопен, лутеин, хлорела, спирулина, црна ротквица, екстракт од кора од бор, зелен чај, пектин од јаболко и цитрус. биофлавеноиди.

НАЈПРОДАВАНИОТ ПРИРОДЕН МУЛТИВИТАМИН
HMD MULTIS – 90 КАПСУЛИ
ЕДЕН МЕСЕЧЕН ПОПУСТ ЗА ВОЗРАСНИ – 90 КАПСУЛИ – СЕГА НА ПОПУСТ ОД 20%

 • Секоја капсула обезбедува:
 • Витамин А (ацетат) – 2 mg (325.000 IU/g)
 • Витамин Б1 (тиамин HCL) – 16,6 mg
 • Витамин Б12 (метилкобаламин) – 33 mcg
 • Витамин Б2 (рибофлавин) – 6,5 mg
 • Витамин Б3 (никотинамид) – 12,5 mg
 • Витамин Б3 (никотинска киселина) – 12,5 mg (може да предизвика црвенило – вкупна содржина на Б3 = 95 mg
 • Витамин Б5 (калциум пантотенат) – 57 mg
 • Витамин Б6 ((Пиридоксин HCL) – 9,6 mg
 • Витамин Б6 ((Пиридоксал 5′ фосфат) – 3,8 mg N-ацетил L-цистеин – 1,2 mg
 • Бетаин (HCL) – 14,2 mg
 • Цитрусни биофлавоноиди – 12,5 mg
 • Биотин (витамин Б7) – 39 mcg
 • Витамин Ц (аскорбинска киселина) – 157,5 mg
 • Калциум (аскорбат) – 33,3 mg
 • Магнезиум (Аскорбат) – 33,3 mg
 • Аскорбил (палмитат) – 33,3 mg (вкупна содржина на витамин Ц = 700 mg)
 • Калциум (карбонат) – 52 mg
 • Холин (битартрат) – 18,7 mg
 • Бакар (глуконат) – 1,8 mg
 • Фолацин (фолна киселина) – 100 mcg инозитол – 12,5 mg
 • Д-аспарагинска киселина – 70 mg
 • Л-глутаминска киселина (HCL) – 2,5 mg
 • Магнезиум (оксид) – 82,9 mg
 • Молибден (Амониум молибдат) – 6,25 mcg
 • PABA (Пара амино бензоева киселина) – 6,2 mg
 • Калиум (хлорид) – 23,8 mg селен (метионин) – 250 mcg
 • Цинк (цитрат) – 9,6 mg
 • Спирулина – 12,5 mg
 • Рутин – 3,1 mg јод (калиум јодид) – 33 mcg
 • Пектин од јаболко – 6,25 мг
 • Зелен чај (Camellia sinensis) – 3 mg
 • Црна ротквица (Raphanus sativus nigra) – 8,7 mg
 • Екстракт од лутеин (10%) – 0,3 mg
 • Ликопен екстракт (5%) – 0,75 mg
 • Екстракт од борова кора (95% OPC) – екстракт од 50:1 – 100 mcg
 • Шипинка – 12,5 mg
 • Хлорела – 12,5 mg хром (пиколинат) – 200 mcg
 • Манган (цитрат) – 4,5 mg
 • Бромелаин (2000 GDU/g) – 6,2 mg
 • Витамин Е (Д-алфа токоферол сукцинат) – 43 mg (обезбедува 134 mg вистински токоферол)
 • Бета-каротин – 5,6 mg (од Dunaliella Salina Algae)
 • Бор (како борна киселина) – 1,1 mg
 • Витамин Д3 – 500 mcg (50iu)
 • Л-цистеин (HCL) – 22,7 mgУпатство: Земете 1 капсула, 3 пати на ден со храна по совет со холистички лекар.

ВНИМАНИЕ:
Не го надминувајте препорачаниот дневен внес.
Да се ​​чува подалеку од деца.
Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна исхрана и здрав начин на живот.
Консултирајте се со вашиот лекар пред да земете додатоци или да ја промените исхраната.

*Овие изјави не се оценети од FDA или EFSA. Овој производ не е наменет за дијагностицирање, лекување, лекување или спречување на која било болест.
Цените се предмет на промена без најава.

Критики

Сеуште нема оценки

Бидете први кои ќе разгледате “HMD MULTIS – 90 КАПСУЛИ”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Слични продукти :