PARAFORM PLUS TWO е сè-во-едно баланс на квасец, дигестивно здравје, чистење и детоксикација додаток. Содржи каприлна киселина, заедно со широк спектар на активни билки, пробиотици и други природни средства за чистење и заштитни средства, кои имаат антибактериско, антигабично, антимикробно и антиинфламаторно дејство. Уникатната комбинација на состојки во овој додаток на храна помага да се поддржи правилната рамнотежа на цревната флора (бактерии и квасци), заедно со интегритетот на гастроинтестиналниот тракт и растот на пријателските бактерии.   Сепак, поради некои антимикробни билки што ги содржи, тој е добар антимикробен лек за различни видови на вирулентни микроорганизми во телото, како и паразити. Поточно, содржи лук, пупка од каранфилче, екстракт од семки од грејпфрут, лист од рузмарин и екстракт од оригано.Идеален за употреба во комбинација со диета со малку квасец и шеќер. Секоја капсула обезбедува:     Состав: Прашок од магнезиум каприлат, обвивка од вегетаријанска капсула: хидроксипропил метилцелулоза (HPMC); Лук Pdr, Средство против стврднување: магнезиум стеарат (растителен извор), Алое Вера Ext (200:1), Кверцетин дихидрат Pdr, Bifidobacterium Bifidus Pdr, Lactobacillus Acidophilus Pdr, Crove Bud Pdr, семе од грејпфрут, Thyme (5): Pdr, цинк цитрат, глукозамин хидрохлорид (извор на зеленчук), Екст од лисја од рузмарин (10:1), Екст од цвекло (5:1), цимет (5:1), оригано (4:1). УПАТСТВА: Земете 1 капсула, 1 до 3 пати на ден по можност со храна или како што е препорачано. ВНИМАНИЕ:Не го надминувајте препорачаниот дневен внес. Да се ​​чува подалеку од деца. Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна исхрана и здрав начин на живот. Консултирајте се со вашиот лекар пред да земете додатоци или да ја промените исхраната. ПОГОДЕН ЗА ВЕГЕТАРИЈАНЦИ И ВЕГАНИ.  *Овие изјави не се оценети од FDA или EFSA. Овој производ не е наменет за дијагностицирање, лекување, лекување или спречување на која било болест. Цените се предмет на промена без најава.