Шифра: 100312 Категорија Ознаки:

KRILL PLUS – 60 капсули (Крил Плус)

Има залиха

KRILL PLUS – 60 caps (Euphausia superba) е природен извор на масло со висока концентрација на омега 3, моќниот антиоксиданс астаксантин, како и високи нивоа на фосфолипиди – основна компонента на човечките клеточни мембрани.

Маслото од крил се користи од истите причини како и маслото од црн дроб на треска, ленено масло и други омега 3 масни киселини, но често се фаворизира бидејќи не предизвикува рипки или послевкус – вообичаен несакан ефект на рибиното масло.

1.716,00 ден

Има залиха

Шифра: 100312 Категорија Ознаки:

Сподели :

ОПИС

Уникатен е и фактот што содржи астаксантин. Крајниот антиоксиданс – истражувачите открија дека тој може да биде помоќен од витаминот Е, бета-каротин и лутеин. Исто така, може да го подобри дејството на други антиоксиданси, како што се витамин Е и Ц.

Крил Плус е додаток на храна обезбеден во форма на капсула за морски гел што лесно се голта.
Се добива исклучиво од одржливиот риболов на Антарктикот, преку нашите партнери Aker BioMarine™ кои соработуваат со Светската фондација за дивиот свет Норвешка за да се обезбеди одржливо берење крил.
Секоја капсула од 500 mg обезбедува:

Крил масло (Суперба)

Од кои…
43% Омега 3 фосфолипиди
14% ЕПА
8% астаксантин
6,5% DHA

Состав: масло од крил (Euphausia Superba) екстракт (ракови), лушпа од капсула (желатин), глицерол, вода.

СОВЕТ ЗА АЛЕРГИЈА: за алергени, погледнете ги состојките со задебелени букви.

Не е погоден за вегетаријанци и вегани.

Забелешка: ова крилово масло го набавува Aker BioMarine™.

Предупредувања: Не е погодно за лица со алергија на риба или школки. Луѓето со коагулопатија или земаат лекови за разредување на крвта треба да се консултираат со својот лекар пред употреба. Не е наменет за употреба од бремени мајки или доилки.

Упатство: Земете 1 до 2 капсули дневно или како што е советувано од здравствен работник.

ВНИМАНИЕ:

Не го надминувајте препорачаниот дневен внес.

Да се ​​чува подалеку од деца.

Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна исхрана и здрав начин на живот.

Консултирајте се со вашиот лекар пред да земете додатоци или да ја промените исхраната.

*Овие изјави не се оценети од FDA или EFSA. Овој производ не е наменет за дијагностицирање, лекување, лекување или спречување на која било болест. Цените се предмет на промена без најава.

Слични продукти :